Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Aktywnie

XXIII edycja Zlotu - Szlakami św. Jana Pawła II

zlot szlakami świętego jana pawła drugiego fot. zlotjp2.pl

W dniach od 16 do 18 września 2020 roku w Krościenku nad Dunajcem odbędzie się XXIII edycja Gwiaździstego Zlotu Szlakami św. Jana Pawła II. Komandorem zlotu jest Adam Barski, który serdecznie zaprasza wszystkich fanów górskich wędrówek. Organizatorami wydarzenia są Kolejowy Klub Wodny – 1929 z Krakowa, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n/Dunajcem przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Jednym z głównych celów organizatorów Zlotu jest promowanie walorów turystycznych i krajobrazowych poszczególnych gmin województwa małopolskiego (tzw. Małych Ojczyzn),a także propagowanie idei św. Jana Pawła II – miłości, przyjaźni, umiłowania czynnego wypoczynku, obcowania z przyrodą oraz integracji wszystkich środowisk.

 

XXIII edycja Zlotu Krościenko n/D. 16 – 18 września 2020

Trasy piesze

Środa 16 września 2020

Trasa łatwiejsza- przejazd autokarami na parking pod Homolami – Wąwóz Homole – Bukowinki całość trasy zajmuje ok. 2 godz, 2:30 maksymalnie (wliczając czas wolny na Bukowinkach): długość trasy: ok. 2,5 km

Trasa trudniejsza- przejazd autokarami na parking pod Homolami- Wąwóz Homole -Przejście na Szafranówkę (i dalej na Orlicę oraz parking pod wyciągiem na Palenice) to ok. 5-6 godz. (zjazd kolejką skraca czas ok.1 godz.). Zejścia żółtym szlakiem z Palenicy nie polecamy, szczególnie gdyby padał deszcz..

 

Czwartek 17 września 2020

Przejazd autokarami- Kluszkowce - Lubań - Krościenko (dokładne czasy przejścia: Kluszkowce - Lubań - 2:30 do 3 godz., Lubań - Krościenko - 2:30 do 3 godz.; ale trzeba doliczyć z pół godziny na odpoczynek na Lubaniu, wyjście na wieżę widokową itp.) - długość trasy: 15 km.

 

Piątek 18 wrzesnia 2020

Krościenko - Sokolica - Czertezik - Krościenko -  czas przejścia to ok. 2:30 - 3 godz. (z czego 1:30 na samą Sokolicę). - długość trasy: 7,5 km

Trasy rowerowe - ustalone zostaną w dniu rozpoczęcia Zlotu i są uzależnione od prognoz pogodowych oraz i ilości zgłoszeń. Trasy rowerowe na terenie gminy Krościenko n/Dunajcem oraz min ościennych są bardzo atrakcyjne o różnym stopniu trudności . Pożyczenie roweru na godzinę wnosi 5 zł, na cały dzień 25 zł – możliwość negocjacji ceny.

Trasa Kajakowa - wodniacy w kajakach i na pontonach przepływają w czwartek i piątek na trasie Sromowce Niżne - Krościenko n/D. pole namiotowe, podziwiając uroki Przełomu Dunajca. Czas przepływu ok. 3.5 do 4 godzin. Do Sromowców Niżnych przewóz uczestników autokarem.

Organizatorzy Zlotu zapewniają bezpłatne miejsca na wyznaczonym polu namiotowym w Krościenku n/Dunajcem. Uczestników obowiązuje indywidualne wyposażenie w podstawowy sprzęt turystyczny i biwakowy (namiot, śpiwór, materac, kubek, sztućce itp.). Istnieje możliwość zakwaterowania uczestników w kwaterach prywatnych na własny koszt – w uzgodnieniu z właścicielami kwater.

Oceń treść:
;