Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Wakacje z Bogiem

logo przystanek jezus fot. mat. pras.

W dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą już po raz 18. odbędzie się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus”.

Ewangelizatorzy przyjadą nie tylko z Polski, ale i Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu. Na PJ zapisało się 500 młodych współpracowników gotowych dawać świadectwo swej wiary.

Rozpoczęcie XVIII Przystanku Jezus odbędzie się w niedzielę 30 lipca o g. 19.00 w namiocie tuż przy Woodstocku z udziałem biskupa Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego oraz biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego. Trzecim biskupem rekolekcjonistą będzie bp Grzegorz Ryś. Ewangelizatorów odwiedzi również bp Wiesław Lechowicz –  biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Młodzież obu Przystanków będzie mogła spotkać się z biskupem Lechowiczem we środę, wieczorem pod dużym namiotem.

Na tegorocznym przystanku gościć będą niesamowite zespoły i wokaliści. Swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi podzielą się: Wild Magnolia (USA), Cor ad Cor (Anglia), 2 Tm 2, 3, Propaganda Dei, Cześć, Łukasz Bęś, Matula, Arkadio, Sławek Szymański, TAU, Pancerne Ryby, Jadah, Malchus oraz zespół Przystanek Jezus.

Na dużym ekranie odbędzie się premiera amerykańskiego filmu:„Outcasts -Szare Anioły”. Zorganizowane zostanie specjalne spotkanie z reżyserem Josephem Campo. Inny film, który będzie można obejrzeć wieczorami na dużym ekranie to „Czarne Lustro - Nosedive” w reżyserii Charliego Brookera (Anglia).

Hasłem przewodnim tegorocznego Przystanku Jezus jest temat dotyczący TOWARZYSZENIA młodym ludziom, do którego od pewnego czasu usilnie namawia papież Franciszek. Jako Wspólnota św. Tymoteusza chcemy wskazać na Jezusa, który mówi do nich: „Ja JESTEM Z WAMI przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20). Patronem tegorocznego Przystanku Jezus jest św. Brat Albert Chmielowski.

W tym roku Przystanek Jezus będzie wyraźnie inny niż w latach ubiegłych. Ewangelizatorzy nie będą mieszkali jak dotychczas przy kościele parafialnym w Kostrzynie, ale cała baza noclegowa i logistyczna będzie zlokalizowana od samego początku tuż przy polu Woodstocku. Powstaje tam wielki namiot mieszczący aż 5 000 osób, w którym odbędą się spotkania, celebracje liturgiczne, rekolekcje dla ewangelizatorów, a także ewangelizacja przez muzykę, filmy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Wydarzenie można śledzić na www.PrzystanekJezus.pl oraz https://facebook.com/PrzystanekJezus

Oceń treść:
;