Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Z Bogiem

Zabierzowskie Uwielbienie

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało niewiele czasu. Wszyscy oczekujemy tych dni z wielką niecierpliwością pokładając wielkie nadzieję, iż ten czas wzmocni naszą wiarę.

 

Trwają cały czas przygotowania zarówno duchowe jak i logistyczne. Dekanat Bolechowice trwa w duchowym oczekiwaniu podejmując modlitwę, gromadząc się na comiesięcznych adoracjach, organizując koncerty oraz tworząc bazę noclegową dla młodzieży, która przybędzie na Światowe Dni Młodzieży.

Obecnie wraz z Gminą Zabierzów oraz Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie przygotowujemy „Zabierzowskie Uwielbienie” w ramach duchowego oczekiwania na ŚDM. Ma to być wielkie wydarzenie duchowe, które odbędzie się na niedawno otwartym rynku w Zabierzowie 26 września.

Rozpoczynamy o godzinie 17.00. Przy wspólnym śpiewie Hymnu Światowych Dni Młodzieży zostaną uroczyście wniesione przez młodzież symbole ŚDM: Krzyż i  Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Następnie wystąpią Kolah i Poison wykonujący rap chrześcijański. O godz. 19.00 zostanie uroczyście przeniesiony na scenę Najświętszy Sakrament i rozpocznie się uwielbienie Chrystusa, które poprowadzi grupa TGD. Całe wydarzenie będzie prowadzić Lidia Jazgar i Rafał Bochenek. Podczas wydarzenia będą towarzyszyć nam młodzi ludzie z projektu “Busem do Marzeń” i “Jadę na ŚDM”, którzy podróżują po Europie promując ŚDM.

Patronat honorowy nad Zabierzowskim Uwielbieniem obejmują: Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, ks. Bp Damian Muskus, Pani Elżbieta Burtan - Wójt Gminy Zabierzów. Patronem medialnym uwielbienia jest portal Franciszkanska3.pl.

Zależy nam by to wydarzenie miało charakter religijny i by wpisało się w duchowe przygotowanie do ŚDM. Zachęcamy do udziału w Zabierzowskim Uwielbieniu byśmy mogli razem uwielbiać Chrystusa.

;