Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida

Wydarzenia: Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Życie

Zachęta do prywatnego podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

jaś fot. Fundacja Pro - Prawo do Życia

W związku z sytuacją epidemiczną zmianie ulegają centralne, jak i parafialne obchody Dnia Świętości Życia w archidiecezji krakowskiej. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zachęca do prywatnego sposobu podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, poprzez indywidualne odmówienie formuły przyrzeczenia.

 

Doroczna msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w bazylice Mariackiej dostępna będzie jedynie poprzez transmisję internetową w mediach archidiecezji krakowskiej. - Zapraszamy do duchowej łączności, a osoby pragnące podjąć duchową adopcję o powtarzanie na głos podczas transmisji słów przyrzeczenia – czytamy w komunikacie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

W parafiach zalecany jest prywatny sposób podjęcia duchowej adopcji, poprzez indywidualne odmówienie formuły przyrzeczenia. Księża proboszczowie proszeni są o umieszczenie w widocznym miejscu w kościołach deklaracji przystąpienia do duchowej adopcji wraz z koszykiem, do którego można je składać oraz pobranie i wydrukowanie formuły przyrzeczenia dla osób, które zechcą je złożyć.

- Istnieje możliwość podjęcia duchowej adopcji w domach. Jeśli do dzieła pragnie przystąpić więcej domowników, obrzęd ten mogą przeprowadzić rodzice, czy też jeden z dorosłych członków rodziny – informuje krakowski WDR. Osoby, które zdecydują się na taką formę proszone są o wypełnienie na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin przygotowanego formularza: imię osoby podejmującej Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i miejsce zamieszkania. Taką informację można również dostarczyć drogą mailową na adres duchowaadopcja@diecezja.pl.

Formuła przyrzeczenia, którą powinny odmówić osoby podejmujące duchową adopcję (poprzedzamy ją wykonaniem znaku krzyża oraz krótką modlitwą - Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu)

*Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, *wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych *postanawiam mocno i przyrzekam, *że od dnia 25 marca 2020 r., *w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, *biorę w duchową adopcję jedno dziecko, *którego imię jedynie Bogu jest wiadome, *aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia *oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.*Tymi modlitwami będą:

– jedna tajemnica różańca św.,

– moje dobrowolne postanowienia,

– modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

“Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.

Oceń treść:
Źródło:
  1. Szczęść Boże, Mam pytanie, czy można otrzymać taką figurę małego Jasia. Jestem z Krakowa. Z Panem Bogiem Beata

;