Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Z Bogiem

Zacznijmy ŚDM od uwielbienia - Mercy Festival

 fot. Tadeusz Poźniak

Przygotowanie się do ŚDM przez uwielbienie Boga – do tego zapraszają organizatorzy Mercy Festival. Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenia centralne ŚDM w kościele Mariackim i na Rynku Głównym będą odbywały się rekolekcje, ewangelizacje i koncerty uwielbieniowe.

 

- Połączyliśmy rekolekcje ostatniej szansy ze swoistym „supportem” koncertowym  dla wydarzeń ŚDM. Wykłady będą wprowadzeniem duchowym w ŚDM, czasem refleksji – choć też nie całkiem na poważnie, bo poprowadzi je dominikański duet: o. Adam Szustak i o. Tomasz Nowak. Ale też każdego wieczoru po konferencjach będą uwielbienia  – mówi Alina Szastok z Bazyliki Mariackiej, głównego organizatora festiwalu.

Ta część potrwa od 18 do 21 lipca we wnętrzach bazyliki Mariackiej. Kolejne dni to już będą wydarzenie plenerowe na dużej scenie Rynku. - Zaprosiliśmy najlepsze zespoły polskiej sceny chrześcijańskiej. Profesjonalistów – nie tylko pod względem muzycznym, ale też takich, którzy swoją grą i śpiewem modlą się i pomagają innym nabrać Ducha – dodaje organizatorka. Wystąpią  New Life’m, Owca, niemaGOtu i Exodus 15. – Robimy też „desant” ekipy rzeszowskiego koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, m.in. z Janem Budziaszkiem oraz Lidią i Marcinem Pospieszalskimi. Na sobotni koncert przyjedzie ponad 100 osób: chór, orkiestra, soliści.

Oprócz bazyliki Mariackiej organizatorami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. Dlatego na scenie nie zabraknie też biskupa Grzegorza Rysia, który razem z ojcami dominikanami i wodzirejem Markiem Filarem poprowadzi ewangelizację.

Festiwal został zorganizowany z myślą o mieszkańcach i pierwszych pielgrzymach, którzy będą się zjeżdżać do Krakowa. Dlatego wszystkie wydarzenia będą prowadzone równolegle po polsku i po angielsku. Organizacja Mercy Festival jest możliwa dzięki wsparciu Sponsorów i Darczyńców.

Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/210690715930410/

 

;