Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z Bogiem

 fot. okładka płyty

W przygotowaniu jest nowy album Michała Niemca - krakowskiego katechety, muzykoterapeuty i organisty. - W dobie pandemii koronawirusa potrzeba nam wyjątkowego zawierzenia Bożej Opatrzności. A Sercu Jezusa najlepiej oddać się przez Jego Matkę - mówi twórca.

Płyta będzie nosić tytuł „Przez Serce do Serca”. - Odnosi się on właśnie do powierzania swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi. Odpowiada też temu cała konstrukcja krążka. Zaczynają go utwory maryjne, a kończą akty strzeliste i kanony ku czci Bożego Serca - wyjaśnia Michał Niemiec.

Początki powstania albumu mają związek z Litanią do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. - Na pewnej konferencji spotkałem organistkę z Gietrzwałdu, która poprosiła mnie o stworzenie melodii do tej litanii. Udało się to, a pod koniec 2018 r. melodia ta uzyskała zgodę metropolity warmińskiego, abp. Józefa Górzyńskiego, na używanie jej w sprawowanym kulcie Bożym - wspomina Niemiec.

Oprócz niej na płycie znajdą się jeszcze utwory takie jak „Odnaleźć wszystko”, „Ukryj mnie Matko…”, „Królowo Rodzin” czy „Litania pokory”. - Ten ostatni wymieniony utwór ma dla mnie wyjątkowe znaczenie. Jestem przekonany, że już sam tekst ma walory mocno katartyczne, uwalniające, oczyszczające oraz porządkujące relację stworzenia do Boga. Kiedyś ktoś mi powiedział, że ma w planie powiesić sobie słowa tej litanii nad łóżkiem i codziennie sobie przypominać priorytety… Przyznam - niebanalny pomysł - opisuje kompozytor.

Jak informuje Michał Niemiec, autorami poszczególnych tekstów są czciciele Maryi i Serca Jezusa. Każdy z nich śpiewa sam kompozytor. Realizacją, masteringiem i aranżem pianinowym zajął się natomiast Mateusz Hrynkiewicz. Co ważne, na potrzeby krążka powstał autorski obraz Marzeny Wasilewskiej pt.: „Matka otwartego Serca”, którego zdjęcie będzie okładką całego albumu.

- W tym roku wypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque, która przekazała nam 12 obietnic Chrystusa dla tych, którzy będą czcią otaczać Jego Serce. Z nich właśnie powinno wynikać ukojenie na obecne bardzo trudne i często napawające nas lękiem okoliczności życia codziennego - podkreśla autor nowego albumu.

Premiera płyty przewidziana jest na maj tego roku, ale jej wydanie można cały czas wesprzeć. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.niemiecmichal.pl. Płyta ukaże się m.in. pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, jak i emerytowanego metropolity archidiecezji krakowskiej, kard. Stanisława Dziwisza.

- Zapraszam do wspierania modlitewnego i finansowego tego projektu. To doskonała okazja, by swoje fundusze dać do dyspozycji Bożego Królestwa - zachęca Michał Niemiec. Wspomóc wydanie płyty można poprzez stronę www.zrzutka.pl/przez-serce-do-serca lub bezpośrednio na numer konta 08 1140 2004 0000 3102 5845 2887.

Pomysłodawca krążka „Przez Serce do Serca” na chwilę obecną jest już autorem albumu „Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać”, książki „Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje” z płytą przedstawiającą wyjątkową aranżację Gorzkich żali, a także albumu muzycznego o świętych i błogosławionych „Nieziemscy”.

Oceń treść:
Źródło:
;