Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Wakacje z Bogiem

Zbliża się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Nieco ponad dwa tygodnie pozostaje do Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2015”, która potrwa od 13 do 19 lipca. Organizatorzy zapraszają do udziału także osoby spoza archidiecezji. Patronat nad wydarzeniem objął metropolita przemyski abp Józef Michalik. Patronat medialny sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Inicjatywa jest skierowana do ludzi, którzy przyjeżdżają w Bieszczady odpoczywać. – Zauważyliśmy, że wielu ludzi chce odpocząć także od Pana Boga. Chcemy w Jego imieniu do nich wychodzić i mówić im, że Bóg ich kocha i ma dla nich plan. Życie bez Boga traci kolory, jest nijakie. Jako Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE) chcemy być Jego głosem tam, gdzie ludzie o Nim zapominają – mówi ks. Maciej Flader, moderator SNE.

W ewangelizację angażują się głównie ludzie świeccy. Zdaniem ks. Fladra, ich rola jest nieoceniona. – Oni swoim świadectwem głoszą żywego Chrystusa zmartwychwstałego. Zawsze się mówi, że księża głoszą, bo muszą, a tutaj świeccy wychodzą i mówią, że Jezus żyje i oni Go doświadczają w swoim życiu. To świadectwo jest bardzo autentyczne i przez to przekonywujące – zauważa kapłan.

W WEB biorą udział się głównie osoby związane ze Szkołą Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej i wspólnotami z archidiecezji, ale organizatorzy zapraszają także osoby z innych terenów Polski, które chcą się dołączyć do dzieła ewangelizacji.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nieść doświadczenie żywego Chrystusa innemu człowiekowi, którzy chcieliby z miłością nieść największy skarb, jaki mają, czyli Chrystusa. Jeśli masz takie pragnienie, żeby się Nim dzielić, to zapraszamy na WEB. To jest idealne miejsce, aby swoim świadectwem ubogacać innych – zachęca ks. Flader.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów rozpocznie się w poniedziałek 13 lipca i potrwa do niedzieli 19 lipca. Ewangelizatorzy będą działać głównie w okolicach Zalewu Solińskiego.

W programie Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów znajdzie się również koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Arkadio, który wystąpi w środę. Na czwartek zaplanowano nabożeństwo Drogi Światła, w piątek nabożeństwo o uzdrowieniu, a w sobotę projekcję filmu.

Podobnie jak co roku, bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik. Będzie on także przewodniczył Eucharystii na zakończenie akcji w niedzielę 19 lipca.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej i Katolickie Stowarzyszenie „Unum”. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej.

Patronat medialny nad WEB objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

Źródło:
;