Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Solidarność

 fot. materiały prasowe

Trwa kolejna, 9. edycja projektu stypendialnego dla studentów oraz tegorocznych maturzystów pt. “Indeks Marzeń”, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej “Mimo wszystko”. - Konkurs ma być motywacją dla osób niepełnosprawnych, które rezygnują z podjęcia studiów z uwagi na trudną sytuację materialną - wyjaśnia Anna Dymna.

Inicjatywa skierowana jest do osób z niepełnosprawnością, które chcą się rozwijać i realizować marzenia oraz plany. - Konkurs powstał, by wyrównywać szanse między osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. Tym drugim ma ułatwić dostęp do nauki oraz realizowanie planów i życiowych ambicji - tłumaczy znana aktorka.

Jak wskazuje Anna Dymna, w historii wielu osób niepełnosprawnych pojawia się ból spowodowany tym, że nie mogą żyć jak inne, w pełni sprawne osoby. - Bardzo często nie mają odpowiednich środków, by móc kontynuować edukację. Chcieliby studiować, ale nie mają opiekunów czy możliwości dojazdowych - opowiada.

9 laureatów tegorocznego “Indeksu Marzeń” otrzyma dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 1000 zł brutto. W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z całej Polski.

Projekt realizowany jest w ramach działalności „Akademia Odnalezionych Nadziei”. - Jej funkcjonowanie wspiera na razie kilku sponsorów, ale mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Pomagamy młodym, którzy potrzebują wsparcia w życiu studenckim. Aby otrzymać stypendium przede wszystkim trzeba napisać piękne uzasadnienie dlaczego to właśnie mnie powinno zostać ono przyznane - zachęca prezes Fundacji “Mimo Wszystko”.

Poza tym, trzeba spełnić wymogi formalne, których jest kilka: zdanie matury z wynikiem minimum 65% z przedmiotów podstawowych lub zaliczenie ostatniego roku studiów ze średnią ocen minimum 4,0, posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz dostarczenie zaświadczenia o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

Wszystkie dokumenty powinny zostać przesłane do 30 września pocztą na adres Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków), z dopiskiem „KONKURS AKADEMII ODNALEZIONYCH NADZIEI 2020/2021” bądź na e-mail marcinpalys@mimowszystko.org, z zamieszczeniem wymienionego dopisku w tytule.

- Przez osiem ostatnich edycji pomogliśmy 156 osobom łączną kwotą ponad 1,2 mln złotych. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają i proszę o dalszą pomoc. A wszystkich zainteresowanych zachęcam do udziału w naszym projekcie - podsumowuje Anna Dymna. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 października.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” działa od września 2003 r. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Organizuje m.in. konkurs na “Indeks Marzeń” czy Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Znana aktorka pełni funkcję prezesa fundacji.

Oceń treść:
Źródło:
;