Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Zdrowie

Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści (zapowiedź)

plakat fot. Fundacja Fala Życia

Wykład „Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści” o. dr. Wita Chlondowskiego OFM będzie spotkaniem inauguracyjnym Fundacji Fala Życia. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 6 czerwca o godz. 18.30 w kawiarni Pola Dialogu przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie.

 

Fundacja Fala Życia, której jednym z celów jest promocja zdrowia psychicznego i fizycznego poprzez zwiększanie świadomości społecznej została zarejestrowana w 2023 roku, swoje działania rozpoczęła już w 2020 roku jako grupa nieformalna, a teraz organizuje spotkanie inaugurujące w Krakowie. „W Krakowie odwiedzi nas wyjątkowy gość: o. dr Wit Chlondowski, który podejmie temat istotny dla ducha, ciała i psychiki. Wykład poświęcony będzie zdrowej i chorej duchowości” – zapowiada fundacja w mediach społecznościowych.

O. dr Wit Piotr Chlondowski jest franciszkaninem, doktorem teologii dogmatycznej, duszpasterzem Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Cieszynie, wykładowcą WSD w Katowicach Panewnikach. Specjalizuje się w dziedzinach: pneumatologia, teologia charyzmatów i objawień prywatnych, nowe ruchy kościelne, teologia Josepha Ratzingera, ekumenizm.

Wykład „Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści” odbędzie się w kawiarni Pola Dialogu przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie. Spotkanie jest darmowe, ale organizatorzy zapraszają do wsparcia jego organizacji – podczas spotkania będą zbierane datki do puszki. Można też wesprzeć internetową zrzutkę: https://zrzutka.pl/yxu39x.

Fundacja Fala Życia wspiera i aktywizuje Polaków w różnych obszarach życia. Istotnym działaniem jest także wsparcie charytatywne poprzez zbieranie środków finansowych i materialnych na rzecz najbardziej potrzebujących. Od 2020 r. fundacja przeprowadziła zbiórki pieniężne na rzecz osób z niepełnosprawnością, na rehabilitację osób z zespołem Downa, na remont lokalu fundacji wspierającej samotne matki, na rzecz podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zajmującego się wsparciem osób bezdomnych. Fundacja zorganizowała także dwukrotnie ogólnopolską kampanię społeczną z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz kwesty do puszek na rzecz wsparcia stowarzyszenia zajmującego się rodzinami osób z trisomią 21.

;