Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Polska

Zgłoś się do Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

 fot. materiały prasowe

Rozpoczęła się kolejna, już XI odsłona ogólnopolskiej Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Inicjatywę współorganizują studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Konkurs narodził się tuż po tragicznej śmierci studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - młodego i utalentowanego Bartka Zdunka. W swoim krótkim życiu napisał wiele wierszy i artykułów, które opublikowano dopiero po jego śmierci, w zbiorze pt. “W cieniu ciszy”.

Historia Bartka zainspirowała jego rówieśników do zainicjowania Nagrody Młodych Dziennikarzy, czyli konkursu „od młodych dla młodych”, jak sami o nim mówią. Zgodnie z informacjami na stronie www.upjp2.edu.pl, gdzie znajduje się regulamin wydarzenia, celem organizatorów niezmiennie jest dostrzeżenie dziennikarskich talentów i ciekawych pomysłów, tak by nie zginęły wśród natłoku wielu treści, które obecnie nas otaczają.

- Ogromnie cieszy mnie to, że konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyczynia się do odkrywania kolejnych dziennikarskich talentów. Mam nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie zgłoszeń od przedstawicieli młodego pokolenia mediów - mówi Natalia Prokop, koordynatorka inicjatywy.

Młodzi twórcy mogą zgłosić swoje prace w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku im. Pawła Migasa, Reportaż po debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego. Na laureatów czeka pula nagród w wysokości 4 tysięcy złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do 11 marca 2022 r.

- Ważne jest to, że możemy śledzić później dokonania świetnych dziennikarzy i powiedzieć z dumą, że niektórzy z nich byli laureatami właśnie w Konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Czekamy właśnie na Ciebie, odważ się i pokaż swój talent światu! - zachęca Prokop.

Jak podkreślają dotychczasowi laureaci, przyznanie nagrody miało wpływ na ich życie, gdyż nauczyło ich, że warto zawsze się starać i próbować oraz ciężko pracować, bo nie ma nic lepszego, niż zbieranie owoców swojej pracy.

 - Odbieranie nagrody publicznie z możliwością opowiedzenia w kilku zdaniach o tekście i jego bohaterach też jest nagrodą samą w sobie. Bo przecież nie piszemy reportażu dla siebie, tylko po to, żeby świat usłyszał historię - przyznaje Paulina Zywar, dwukrotna laureatka Nagrody Młodych Dziennikarzy w kategoriach Debiut Publicystyczny oraz Reportaż po debiucie.

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są: Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja „Gościa Niedzielnego” oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.

Oceń treść:
Źródło:
;