Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Wydarzenia:

Aktywnie

Złota pienińska jesień i dwa kółka (fotogaleria)

 fot. KP/Fra3.pl

O możliwości przeżycia przygody podczas tradycyjnego spływu Dunajcem wiedzą w Polsce chyba wszyscy, ale o możliwości przebycia niemal identycznej trasy jednośladem, już niekoniecznie. A szkoda, bo Przełomem Dunajca, raz po polskiej, raz po słowackiej stronie wiedzie jedna z najpiękniejszych tras spacerowo-rowerowych (tzw. Droga Pienińska) dostępnych w naszym kraju.

Około 15-kilometrowa trasa ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, a po przeprawieniu przez kładkę nad Dunajcem, także do Sromowców Niżnych skąd wiedzie popularny szlak na Trzy Korony, jest doskonałą propozycją na krótką rodzinną wycieczkę.  Przejazd w jedną stronę zajmuje od jednej, do kilku godzin, w zależności od ilości przerw po drodze, a jest gdzie przystanąć,  by podziwiać piękno Pienin.  

Na tych, którzy w najbliższym czasie wybiorą się w to wyjątkowe miejsce  czeka prawdziwa  polsko-słowacka  złota  jesień w najpiękniejszym możliwym wydaniu. Na zachętę prezentujemy Państwu kilka fotografii wykonanych w ostatni weekend.  

 

Kilka praktycznych informacji:

- długość trasy z centrum Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru: ok. 15 km,

- czas przejazdu w jedną stronę bez zatrzymywania się: ok. 1 h,

- nawierzchnia: asfalt, kostka brukowa, szuter,

- na trasie do pokonania jest kilka średniej trudności wzniesień,

- rowery można wypożyczyć zarówno w Szczawnicy, jak i w Sromowcach Niżnych (w Szczawnicy zdecydowanie większa ilość wypożyczalni  i duży parking dla samochodów),

- na trasie zlokalizowane są miejsca na odpoczynek lub posiłek,

-  po słowackiej stronie w sklepach i restauracjach płatności można dokonać zarówno w euro jak i w złotówkach.

Oceń treść:
Źródło:
;