Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Małopolska

Zmarł ks. prof. Andrzej Baczyński

 fot. upjp2.pl

1 grudnia 2015 roku zmarł ksiądz profesor dr hab. Andrzej Baczyński, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

 

Ks. prof. dr hab. Andrzej Baczyński - od 1990 roku współzałożyciel, redaktor i kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP w Krakowie, autor i współautor około tysiąca programów telewizyjnych i kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, wielokrotnie nagradzany. Współtworzył i komentował transmisje wielu pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Benedykta XVI do Polski. Był redaktorem i komentatorem cotygodniowych transmisji mszy świętych z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach na antenę TVP Kraków oraz TVP1, a także okazyjnie z różnych miejsc archidiecezji krakowskiej na antenę TV Polonia. Zrealizował wiele filmów różnych zakątkach świata: w Europie, na Ukrainie, w Kanadzie, na Dominikanie, w Izraelu, Jordanii, Palestynie.  Autor kilku książek o tematyce medialnej, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kapelan Ojca Świętego, kanonik Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice św. Floriana w Krakowie, kierownik Podyplomowego Studium Dziennikarskiego UPJPII, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UPJPII.

Importa do kościoła pw. św. Floriana w Krakowie odbędzie się w piątek 4 grudnia 2015 roku. Od godz.14.30 odbędzie się modlitwa różańcowa, a  o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza święta. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę 5 grudnia 2015 roku o godz. 11.00 w kościele w Bibicach. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Źródło:
;