Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Książka

„Znaki Boga” - relikwie Chrystusa, Maryi i świętych

 fot. mat. pras.

„Znaki Boga” to tytuł najnowszej książki Aleksandry Zapotoczny, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa AA.

 

Podtytuł książki tłumaczy, czym są owe „znaki Boga” - chodzi o relikwie Chrystusa, cuda eucharystyczne i pamiątki po świętych.

W książce, autorka przedstawia relikwie pasji Chrystusa: drzewo krzyża, koronę cierniową, gwoździe i tkaniny związane z męką Jezusa: Całun Turyński, Chustę z Manopello, Sudarion z Oviedo i Tunikę z Argenteuil.

Podróżuje do miejsc, w których przechowywane są relikwie związane z Matką Bożą i Dzieciątkiem Jezus, Apostołami, wielkimi świętymi oraz cudami eucharystycznymi. Książka jest także spotkaniem z wybitnymi znawcami i badaczami największych relikwii, naukowcami, lekarzami, dziennikarzami i duchownymi, którzy dokonywali niezwykłych odkryć dotyczących pogrzebowych szat Chrystusa, poświadczających ich autentyczność i nadprzyrodzony charakter. Z wieloma z nich autorka rozmawiała osobiście, przekazując nam świadectwa ich osobistych spotkań z Największą Tajemnicą.

Czytelnicy znajdą w książce odpowiedzi m.in. na pytania:  jaki numer sandałów nosił Chrystus?, czy krwawiący cierń z korony Jezusa nie jest fikcją?, czym jest manna z grobu św. Mikołaja? oraz wiele innych.

Aleksandra Zapotoczny jest dziennikarką akredytowaną w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Od 22 lat mieszka w Rzymie. Jest autorką książek o cudach św. Jana Pawła II, ks. Dolindo Ruotolo, świętych i ich relikwiach.

Oceń treść:
  1. Pięknie wydana książka. Bardzo ciekawa propozycja prezetowa. Temat troszkę skrótowo opisany ale w zamian za wiele interesujących opisów o mniej znanych relikwiach. Polecam.

;