Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Dziedzictwo

muzeum armii krajowje w krakowie fot. muzeum-ak.pl

24 lutego w dniu 64. rocznicy śmierci Emila Fieldorfa – patrona Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz na 5 dni przed obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" krakowskiego Muzeum AKI zaprasza na mini-konferencję naukową oraz otwarcie wystawy nabytków.

 

Wystawa prezentująca dotychczas pozyskane przez Muzeum eksponaty związane z Żołnierzami Wyklętymi dostępna będzie na pierwszym piętrze do 5 marca (niedziela). Wśród prezentowanych zbiorów znajdą się m.in.: oryginalny mundur, fragment archiwum Stanisława Kasznicy – ostatniego komendanta Narodowych Sił Zbrojnych, pas Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka". W sposób szczególny organizatorzy zapraszają do zapoznania się z ekspozycją poświęconą Emilowi Fieldorfowi, patronowi Muzeum.

Na konferencję naukową „Armia Krajowa w krakowskich muzeach” złożą się referaty „Pamiątki żołnierzy Armii Krajowej w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie”, „Narracja o Polskim Państwie Podziemnym na wystawach stałych i czasowych. Trasa pamięci Muzeum Historycznego Miasta Krakowa”, „Apteka pod Gwiazdą przy ul. Floriańskiej 15 w Krakowie a działalność konspiracyjna w AK Jadwigi i Zygmunta Karłowskich” oraz „Żołnierze Wyklęci w Muzeum AK”.

Na konferencję oraz otwarcie wystawy nabytków - wstęp wolny.

Oceń treść:
;