Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Pod oknem

Zostaliśmy stworzeni do wspólnoty

biskup Robert chrząszcz z młodzieżą oazową fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Trwa pierwszy turnus rekolekcji krakowskiego Ruchu Światło-Życie. W środę dzieci i młodzież miały okazję spotkać się i porozmawiać z bp. Robertem Chrząszczem.

 

Dziesięć  wspólnot w piątym dniu swoich rekolekcji opowiadało o rekolekcyjnych przeżyciach bp. Robertowi Chrząszczowi oraz ks. Ryszardowi Gackowi, moderatorowi diecezjalnemu Ruchu Światło-Życie.

Biskup odpowiadał na pytania o pracę misyjną w Brazylii, szkaplerz, o to, jak odkrywać Boży głos we współczesnym świecie i o powołanie. – Proście o pomoc Ducha Świętego. Św. Augustyn pisał: „Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę”. Nasze życie składa się z małych wyborów, wśród których musimy potwierdzać ten najważniejszy. Wczoraj przyjęliście Jezusa Chrystusa jako waszego Pana i Zbawiciela. Pamiętajcie o tym, a ja obiecuję, że będę się za was modlił!  – mówił do uczestników I stopnia Oazy Nowego Życia.  – Powołanie to wypełnianie w swoim życiu Bożego planu, a pójście drogą powołania daje spokój sumienia i szczęście. Trzeba być pokornym i cierpliwym, a także otworzyć serce, bo świat zagłusza obecność Boga w życiu – dodał.

Podkreślił, że wielką radością jest patrzeć na młodych ludzi, którzy spędzają wakacje, uczestnicząc w rekolekcjach. – Zostaliśmy stworzeni do wspólnoty. Miłość nie istnieje bez drugiego człowieka. Ogromnie cieszy mnie fakt, że spotykacie się ze mną i zadajecie mi pytania. Dziś bardzo trudno jest być świadkiem. O Kościele mówi się źle albo wcale. Potrzebujemy waszego świadectwa – ludzi normalnych, którzy nie boją się świata i wskazują właściwą drogę. Budujcie na skale! – zachęcał.

Również uczestnicy dzielili się tym, czym zajmują się na rekolekcjach oraz jakie momenty oazy były dla nich ważne. Michał i Ola przyznali, że przyjechali na rekolekcje, bo chcieli spędzić czas z przyjaciółmi poznanymi na wcześniejszych oazach. Podkreślili, że choć rekolekcje trwają zaledwie kilka dni, to właśnie dzięki nim zupełnie inaczej patrzą na swoją relację z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

Ks. Ryszard Gacek mówił o owocach i o tym, że dla wielu młodych jest to czas na podjęcie decyzji o wstąpieniu do seminarium czy pójściu  do zakonu. – Odwiedzając wspólnoty oazowe, widzę młodych uczestników, ale jestem pod ogromnym wrażeniem tych, którzy posługują: animatorów, księży, kleryków, diakonów, którzy oddają swój czas po to, aby być razem z żywym Kościołem – przyznał ks. Gacek.

W tym roku w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej weźmie udział 1500 osób.

Źródło:
;