Imieniny: Wiktora, Cezarego

Wydarzenia: Światowy Dzień Powolności

Solidarność

Zupa od św. Siostry Faustyny dla ubogich

bigos fot. milosierdzie.pl

W ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ofiarowało podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 150 ciepłych posiłków. Środki na zakup obiadów pochodziły z Funduszu Miłosierdzia.

 

W październiku – w liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęło akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny”. – Chcemy w okresie jesienno-zimowym wspomóc ludzi bezdomnych, ubogich i przez kilka kolejnych miesięcy – w zależności od ilości zebranych funduszy – wozić ciepłe posiłki do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – informuje Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy sanktuarium.

W ubiegłym miesiącu kapucyńskiej organizacji pomagającej bezdomnym przekazano zupę, a tym razem sanktuaryjna restauracja Agape ugotowała bigos. – Zachęcamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej akcji, bo – jak uczyła nas św. Siostra Faustyna – miłosierdzie można głosić słowem, modlitwą i czynem – mówi Małgorzata Pabis.

Pomysł akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zrodził się pod wpływem lektury „Dzienniczka”, w którym Apostołka Bożego Miłosierdzia opisała m.in. zdarzenie, jak w postaci ubogiego młodzieńca na klasztorną furtę przyszedł Pan Jezus, który został przez Siostrę Faustynę nakarmiony właśnie zupą.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były z kolei słowa św. Jana Pawła II o „wyobraźni miłosierdzia” powtórzone przez ojca świętego dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach. „Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi” – mówił wówczas Jan Paweł II.

Jak informuje łagiewnicki sanktuarium, każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto: 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286, z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

;