Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Pod oknem

Życzenia metropolity krakowskiego na Wielkanoc 2024

arcybiskup marek jędraszewski fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

– Wszyscy, którzy wierzą w Chrystusa, mają pewność wiary, że jeśli razem z Chrystusem w chrzcie świętym złączyli się, umierając dla grzechu, to razem z Chrystusem powstaną do nowego życia. To jest prawda niepowątpiewalna i ostateczna – mówi abp Marek Jędraszewski, składając wiernym wielkanocne życzenia.

 

– Wszyscy, którzy wierzą w Chrystusa, mają pewność wiary, że jeśli razem z Chrystusem w chrzcie świętym złączyli się, umierając dla grzechu, to razem z Chrystusem powstaną do nowego życia. To jest prawda niepowątpiewalna i ostateczna – mówi abp Marek Jędraszewski.

– Na Chrystusie zwycięskim i zmartwychwstałym buduje się Kościół (…). Naprzeciw światu, który nieszczęśliwie zagłębia się w przekonaniu, że można żyć jakby Pana Boga nie było, budujmy naszą codzienność na głębokiej wierze, że Chrystus żyje i zmartwychwstał. On jest naszą nadzieją, daje nam moc w pokonywaniu wszystkich trudności i sprawia, że samo życie jawi się dla nas jako najwspanialszy Boży dar. Przeżywając te Święta, umacniajmy się wszyscy razem w wierze, nadziei i miłości – dodaje.

Źródło:
;