Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Świat

Joe Biden fot. Gage Skidmore / wikipedia.org

Papież przesłał życzenia Josephowi R. Bidenowi z okazji objęcia funkcji czterdziestego szóstego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Franciszek zapewnił go o swoich modlitwach, aby Wszechmogący Bóg udzielił mu mądrości i siły w sprawowaniu tego wysokiego urzędu.

 

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że pod jego przywództwem naród amerykański nadal będzie czerpał siłę z wzniosłych wartości politycznych, etycznych i religijnych, które inspirowały go od chwili założenia. „W tym czasie, kiedy poważne kryzysy, przed którymi stoi nasza ludzka rodzina, wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się, aby pańskie decyzje kierowały się troską o zbudowanie społeczeństwa chrakteryzującego się autentyczną sprawiedliwością i wolnością, wraz z poszanowaniem niezbywalnych praw i godności każdego człowieka, zwłaszcza ubogiego, bezbronnego i pozbawionego głosu” – napisał Papież.

Zapewnił również, że prosi Boga, będącego źródłem wszelkiej mądrości i prawdy, aby kierował wysiłkami nowego prezydenta na rzecz wspierania porozumienia, pojednania i pokoju w Stanach Zjednoczonych oraz pośród narodów świata w celu wspierania powszechnego wspólnego dobra. Franciszek wyprasza dla Joe’a Bidena, jego rodziny i całego ukochanego narodu amerykańskiego obfitości błogosławieństw.

Oceń treść:
Źródło:
;