Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Pod oknem

Życzenia wielkanocne arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

arcybiskup marek jędraszewski fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

– Niech Chrystus zmartwychwstaje w naszych sercach, w dobrych słowach, w życzliwości i w dobroci – mówi abp Marek Jędraszewski, składając archidiecezjanom świąteczne życzenia.

 

– Zmartwychwstanie pokazało, że to, co Pan Jezus nauczył i czynił okazało się prawdą niepodważalną – mówił metropolita krakowski. – Nasze życie jest otwarte na wieczność i nieśmiertelność. Stąd ta wielka nadzieja, którą żyje Kościół od samych początków, nadzieja na pokonanie trudności, także tych związanych ze śmiercią, przemijaniem i wojnami – dodał.

– Przesłanie związane z dzisiejszym dniem niech ożywia wasze serca, mając świadomość, jak niebezpieczne są nasze czasy i fakt, że za wschodnią granicą naszej ojczyzny trwa okrutna, bezwzględna wojna spowodowana przez Rosję. Tym bardziej życzę wam i proszę, aby wszędzie tam, gdzie będzie możliwość spotkania się z naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy, wlewać nadzieję i obdarzać łaską pokoju, który przynosi nam Zmartwychwstały. Niech Chrystus zmartwychwstaje w naszych sercach, w dobrych słowach, w życzliwości, i w dobroci – zakończył.

Źródło:
;