Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Dialog

Żydzi proszą Watykan o pomoc w uwolnieniu zakładników

żydzi fot. pexels.com

Żydzi proszą Watykan o zaangażowanie w uwolnienie porwanych przez Hamas zakładników. Prośbę tę przedłożył Papieżowi przewodniczący Światowego Kongresu Żydów.

 

„Prosimy Waszą Świątobliwość, aby użył swojej mocy dla uwolnienia zakładników. Możesz być jedyną osobą, która ma moralny autorytet, by to zrobić” – powiedział cytowany przez agencję Ansa Ronald Steven Lauder. „Wierzę – dodał - że Bóg, na swój sposób, przyprowadził nas tutaj, aby prosić Cię o to w imieniu wszystkich Żydów na świecie".

Jak podał watykański rzecznik wizyta przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów w Watykanie została ustalona już na początku września. Nie jest więc związana z ostatnimi wydarzeniami w Ziemi Świętej. Odbyła się ona nazajutrz po inauguracji przedstawicielstwa Światowego Kongresu Żydów przy Stolicy Apostolskiej, co, jak podkreślono, wskazuje na „głębokie więzi między światem żydowskim i katolickim”. Lauder zaznaczył, że otwarcie stałego biura przy Watykanie jest świadectwem zaangażowania Światowego Kongresu Żydów w naprawę historycznych podziałów, szczególnie w tym czasie, gdy Izrael odpiera niszczycielskie ataki.

Źródło:
;