Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Polska

Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę; dojechali rolkarze

rolkowa pielgrzymka wrocławska fot. facebook.com/Rolkowa-Pielgrzymka-Wrocławska

Choć szczyt sezonu pielgrzymkowego jak co roku przypadnie na początku sierpnia, to pątnicy wyruszają już na Jasną Górę. Rozpoczęły się m.in. pielgrzymki: przemyska i poznańska. Do Częstochowy dotarli we wtorek rolkarze z Wrocławia.

 

Księża biskupi zapraszają wszystkich do udziału w pielgrzymkach. Swoją zachętę kierują szczególnie do młodych ludzi.

W poniedziałek wyruszyła 83. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na trasie są już jej pierwsze grupy. Do Poznania dotrą w środę wieczorem, a w czwartek rano dołączą do nich pątnicy z tego miasta. Będą uczestniczyli we Mszy św., którą odprawi metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Do Częstochowy dotrą 15 lipca.

Także w tym dniu na Jasną Górę przywędrują uczestnicy 37. Archidiecezjalnej Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki, która wyruszyła we wtorek z Przemyśla. Grupy z Jarosławia, Leżajska i Brzozowa wyruszą w środę, a z Przeworska, Łańcuta i Krosna – w czwartek.

Na Jasną Górę dojechali we wtorek uczestnicy Rolkowej Pielgrzymki Wrocławskiej. Przez 4 dni przejechali 221 km.

Biuro Prasowe KEP zachęca do udziału w akcji „#Pielgrzymka na Facebooku i Twitterze”. Na facebookowej stronie można zamieszczać zdjęcia, filmy (np. wykonane smartfonem) i relacje. Dzięki temu na jednym profilu będzie można zobaczyć pielgrzymki z całej Polski. Na Twitterze pielgrzymkowe materiały publikujemy z hashtagiem #Pielgrzymka. „Dzielmy się doświadczeniami z wędrówki na Jasną Górę i do innych miejsc świętych z tymi, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować. Tym samym umożliwimy im duchowy udział. Zapraszamy także do przekazywania swoich intencji pielgrzymom za pośrednictwem strony na Facebooku i Twittera” - czytam na stronach Konferencji Episkopatu Polski.

Oceń treść:
Źródło:
;