Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Wydarzenia: Dzień Czosnku

Blisko 200 tys. pielgrzymów modliło się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach

200 tys. pielgrzymów z całego świata modliło się w krakowskich Łagiewnikach w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, a ponad 130 tys. odwiedziło internetową witrynę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, śledząc transmisje on-line nabożeństw w sobotę i niedzielę. Tegoroczne święto jest jednym z największych w historii – oceniają gospodarze Sanktuarium.

Pątnicy przybywający do Łagiewnik modlili się za apostołów Bożego Miłosierdzia, za grzeszników, wątpiących, szukających sensu życia, za chorych i cierpiących, za uwikłanych w nałogi, za prześladowanych za wiarę, za rodziny, młodzież, dzieci nienarodzone, osoby w podeszłym wieku, za konających, a także dusze w czyśćcu cierpiące oraz w osobistych intencjach. W szczególny sposób ta modlitwa wybrzmiała w Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15.00, kiedy to w Bazylice i na błoniach okalających Sanktuarium, pomimo padającego deszczu, zgromadziły się dziesiątki tysięcy wiernych.
Wśród czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy w miniony weekend modlili się w krakowskim Sanktuarium byli pielgrzymi m. in. z Brazylii, Chile, Argentyny, Meksyku, Salwadora, Ekwadoru, Zambii, Tajlandii oraz Malezji.

Mszę kanonizacyjną śledziło na telebimach ok. 50 tys. osób. Kiedy Ojciec Święty Franciszek ogłosił Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi, odezwały się dzwony, zafalowało morze flag polskich i papieskich, a gromkie brawa świadczyły o entuzjazmie i radości zgromadzonych w Łagiewnikach.

Po homilii Ojca Świętego Franciszka przy ołtarzu polowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II, której przewodniczył ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. „Przybyliście z różnych stron świata i daliście piękne świadectwo swojej wiary i miłości, tworząc tak liczną wspólnotę modlącego się Kościoła. Dzięki waszej obecności Łagiewniki stały się dziś drugim Rzymem” - mówił bp Zając na zakończenie Mszy. „Serca radują się, bo oto między nami w swoich relikwiach są święci – św. Siostra Faustyna i dopiero co ogłoszony świętym Jan Paweł II Wielki. Oni nas prowadzą do Jezusa Miłosiernego, abyśmy stanęli przy źródle miłosierdzia, abyśmy dotarli z wiarą do Eucharystii” – podkreślał.

 

Autor: md
Źródło: Franciszkanska3.pl